Aktualności

Spotkanie z Joanną Piekarską

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach zaprasza na wykład Pani Joanny Piekarskiej "Jestem swoją muzą" - o sztuce życia według Fridy Kahlo.

Kiedy: 9 maja 2024 r.
O której: godz. 11.00
Gdzie:
Asłanowicza 2, aula
Dla kogo: nauczyciele oraz wszyscy zainteresowani tematem

Data publikacji: 08 maja 2024

Loteria Artystyczna w Czytelni

W ramach Tygodnia Bibliotek, 10 maja w godzinach 9-15, odbędzie się w czytelni bibliotecznej - loteria artystyczna.

Akcja skierowana jest do naszych Czytelników oraz osób korzystających z czytelni.

Data publikacji: 08 maja 2024

Ósma klasa i co dalej, czyli jak pokierować swoim życiem, aby osiągnąć sukces?

Chcesz poznać praktyczne sposoby jak zmotywować się do nauki? Zapraszamy na otwarte zajęcia - 8 klasa i co dalej, czyli jak pokierować swoim życiem, aby osiągnąć sukces? Spotkanie poprowadzi nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem - Pani Katarzyna Kowalczyk.

Data publikacji: 08 maja 2024

Tydzień Bibliotek – IBUK Libra

8 maja rozpoczął się Tydzień Bibliotek.

Z tej okazji, IBUK Libra do 26 maja, przygotował bezpłatny dostęp do literatury z poniższych kategorii: Albumy, Atlasy, Literatura dla dzieci i młodzieży, Literatura faktu, Literatura kobieca, Literatura piękna, Literatura popularnonaukowa, Poradniki, Przewodniki.

Data publikacji: 08 maja 2024

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

8 maja będziemy obchodzić ważne święto dla wszystkich bibliotekarzy - Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia rozpocznie się również XXI Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem Biblioteka - miejsce na czasie.

Data publikacji: 07 maja 2024

Plenerowe zajęcia plastyczne

7 maja gościliśmy w bibliotece uczniów z klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach, wraz z opiekunami. Wzięli oni udział w akcji związanej z Tygodniem Bibliotek 2024.

Data publikacji: 07 maja 2024

Baśniowy teatrzyk w siedleckiej podstawówce

Teatrzyk kamishibai to forma teatru pozbawiona wielkiej sceny, aktorów, kukiełek i pacynek. Całe wtorkowe przedpołudnie zostało poświęcone promocji czytelnictwa wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach, wykorzystując drewnianą skrzynkę i karty narracyjne.

Data publikacji: 07 maja 2024

Bezpłatny dostęp do e-booków, audiobooków i synchrobooków!

Już od 6 maja /poniedziałek/ aktywni czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach i jej filii, będą mogli otrzymać bezpłatny kod do Legimi na kolejne 30 dni. Pula kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Data publikacji: 06 maja 2024

Niezapominajkowy konkurs

Z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki, przypadającego co roku 15 maja, Polski Klub Ekologiczny Koło "Podlasie" oraz nasza biblioteka ogłaszają trzecią edycję konkursu "Niezapominajki w szkolnym ogródku".

Data publikacji: 04 maja 2024

Subtilia Zbigniewa Ceranki

Od 12 kwietnia biblioteka będzie gościć malarstwo Zbigniewa Ceranki. Artysta obecnie pracuje w siedleckich szkołach, uczy przedmiotów artystycznych. Rzadko pokazuje swoje niezwykłe obrazy, dlatego z tym większą radością zapraszamy do wejścia w jego tajemniczy świat.

Data publikacji: 04 maja 2024
poprzednia   123456789 ..... 133   następna >