Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

 

biblioteka czynna
poniedziałek - piątek godz. 9.00-17.00
sobota - 9.00-15.00

 

Kontakt:

            tel./fax:  83 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Znamy zwycięzców powiatowego etapu 40. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

W sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury, odbył się długo oczekiwany Powiatowy Etap 40. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Była to okazja nie tylko do prezentacji talentu młodych adeptów recytacji, ale również do wyłonienia laureatów, którzy zasłużyli na uznanie za swoje wyjątkowe umiejętności.

czytaj dalej

Data publikacji: 17 kwietnia 2024

Literatura w Obrazach: Konkurs Plastyczny dla Małych i Dużych

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach ogłasza konkurs plastyczny, którego tematem jest "Literatura w Obrazach: Ilustrując świat książek". Konkurs, rozpoczynający się 21 marca 2024 roku i trwający do 30 kwietnia 2024 roku, to znakomita okazja dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z powiatu łosickiego do wyrażenia swojej kreatywności.

czytaj dalej

Data publikacji: 20 marca 2024

Nadbużańska opowieść: Wyjątkowe spotkanie z autorką „Nad Bugiem” i „Czas Oswajany”

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach w zeszły piątek otworzyła swoje drzwi dla miłośników literatury regionalnej, przenosząc ich w niezapomnianą podróż po nadbużańskich krajobrazach. Autorka dwóch poruszających powieści, Justyna Mazur-Lipecka, z pasją podzieliła się historią, miłością i bogactwem kulturowym tego malowniczego regionu, tworząc niepowtarzalne doświadczenie dla czytelników. Spotkanie autorskie było nie tylko okazją do poznania tajemnic twórczego procesu, ale także wyjątkowym momentem pełnym fascynujących opowieści o nadbużańskich społecznościach.czytaj dalej

Data publikacji: 05 lutego 2024

Spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Lipecką: Literacka podróż w świat nadbużańskich opowieści

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach zaprasza na literacką podróż w nadbużańskie krajobrazy z utalentowaną regionalistką, Justyną Mazur-Lipecką. Spotkanie autorskie, zaplanowane na 2 lutego 2024 roku, to okazja do bliższego poznania autorki dwóch poruszających powieści, ukazujących historię, miłość i bogactwo kulturowe nadbużańskich okolic.

czytaj dalej

Data publikacji: 29 stycznia 2024

Nad Niemnem w Łosicach

Blisko 50 osób przeczytało w Łosicach powieść Elizy Orzeszkowej podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie odbyło się w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka i zgromadziło pokaźną grupę miłośników „Nad Niemnem”. Jak co roku, Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach przygotowała okolicznościową wystawę na temat życia i twórczości autorki, oraz zaprezentowała fotosy z ekranizacji tej powieści.

czytaj dalej

Data publikacji: 12 września 2023

Samarytanie z Markowej - wystawa uroczyście otwarta

Uroczyste otwarcie wystawy dotyczącej rodziny Ulmów z Markowej przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Centralną Bibliotekę Rolniczą, Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, odbyło się w poniedziałek 11 września w sali widowiskowej łosickiego Domu Kultury. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Fila w Łosicach.

czytaj dalej

Data publikacji: 12 września 2023


Informacja oświatowaPatronat Roku 2023

Maurycy Mochnacki

Jerzy Nowosielski

Wojciech Korfanty

Jadwiga z Działyńskich Zamoyska

Wisława Szymborska