Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:

Jerozolima do zjedzenia / Bartek Kieżun. - Warszawa : Buchmann, 2023

Kolejna z serii bestsellerowych książek podróżniczo-kulinarnych łącząca osobiste opowieści autora z niesamowitymi przepisami kulinarnymi. Tym razem Bartek Kieżun zaprasza nas do Jerozolimy, mitycznego miasta Bliskiego Wschodu, starając się odkryć jej nowoczesne i nieoczywiste oblicze. Prowadzi czytelników wąskimi uliczkami, zaprasza na targowiska i do parków, do kościołów, meczetów i synagog, galerii i muzeów. Zabiera do żydowskich piekarni i arabskich kawiarenek, a jego opowieść oczarowuje bogactwem doznań i smaków. Kwaśne śledzie, słodkie daktylowe ciasteczka, aromatyczna szakszuka, chrupiący burek - smaku Jerozolimy nie da się łatwo zdefiniować. Bo tak jak miasto jest od wieków wielkokulturowym tyglem, tak jego kuchnia odzwierciedla tysiące lat burzliwej historii.

źródło opisu: https://www.empik.com/jerozolima-do-zjedzenia-kiezun-bartek,p1412821263,ksiazka-

Niebezpieczne zboża : groźny gluten / Bożena Przyjemska. - Białystok : Vital Gwarancja Zdrowia, 2024

Niemal we wszystkich kulturach produkty zbożowe są podstawowym elementem diety. Czy rzeczywiście są one zdrowe dla każdego? Dla osób, które są uczulone na gluten - białko znajdujące się we wszystkich zbożach, produkty mączne są toksyną i zagrażają ich życiu. Natomiast dla tych, którzy mają na nie nadwrażliwość, spożywanie ich powoduje groźne choroby, rzadko jednak kojarzone z tym produktem.

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/181393/niebezpieczne-zboza-grozny-gluten

Przepis na dobre życie / Monika Mrozowska. - Warszawa : Luna, 2023

„To moja najpiękniejsza książka. Zapis kilku miesięcy mojego życia. To książka kulinarna, ale chcę się w niej podzielić z czytelnikami nie tylko przepisami na moje ulubione śniadania czy przekąski. Chcę zdradzić im sekret dobrego życia, które warto smakować wszystkimi zmysłami. Posiłki nie są dla mnie wyłącznie sposobem na dostarczanie organizmowi niezbędnych kalorii, witamin czy mikroelementów. Danie nabiera wyjątkowych cech w zależności od nastroju, w jakim je przygotowujemy, czy okoliczności, w jakich je spożywamy. Rozmaite smaki budują historię mojego życia."

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5086624/przepis-na-dobre-zycie

myczytac.pl/ksiazka/5080733/wlasna-permakultura-czyli-sposob-na-samowystarczalnosc

  

Naturalne sposoby na otyłość brzuszną : jak przy pomocy diety pozbyć się nadwagi, tłuszczu brzusznego, złagodzić stany zapalne i zapobiec rozwojowi chorób przewlekłych / Anne Fleck. - Białystok : Vital, 2023

Dzięki tej książce dowiesz się, na czym polega prawidłowa dieta na otyłość brzuszną. W ten sposób zyskasz skuteczne narzędzie, które ustrzeże cię przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi i zaburzeniami hormonalnymi, w tym chorobami układu krążenia, cukrzycą czy insulinoopornością. Równocześnie wyeliminujesz rozwijające się w organizmie stany zapalne, gdyż opisany tu program żywieniowy sprawdza się także w roli diety przeciwzapalnej. Korzystnie wpływa też na samopoczucie, przywracając poczucie własnej wartości i łagodząc zaburzenia emocjonalne.

źródło opisu: https://www.empik.com/naturalne-sposoby-na-otylosc-brzuszna-jak-przy-pomocy-

  

Francja na talerzu / François-Régis Gaudry. - Kraków : Znak Koncept, 2023

Vademecum kuchni francuskiej. Pospaceruj po winnych szlakach Prowansji, zachwyć się crêpes na słodko i słono w paryskim bistro, dowiedz się, czy najlepsze kasztany rzeczywiście sprzedawane są na placu Pigalle i dlaczego Marcel Proust z czułością wspominał smak okruszków z magdalenek...

źródło opisu: https://www.empik.com/francja-na-talerzu-francois-regis-gaudry,p1402736063,ksiazka-p#ProductDescription