Zbiory

Księgozbiór biblioteki w Węgrowie liczy ok. 40000 woluminów i obejmuje literaturę naukową i popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy. Gromadzimy publikacje z zakresu pedagogiki i psychologii, wydawnictwa z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, finansów, historii, geografii i inne z uwzględnieniem potrzeb czytelniczych. Biblioteka posiada również zbiory audiowizualne w tym płyty CD, książki mówione, DVD z lekturami i filmami fabularnymi, kasety VHS. Na miejscu w czytelni użytkownicy mogą korzystać z encyklopedii, słowników i czasopism z zakresu pedagogiki i psychologii oraz prasy lokalnej.

W bibliotece działa system zarządzania PROLIB, pozwalający na automatyzację procesów bibliotecznych w zakresie gromadzenia, opracowania, wyszukiwania materiałów. Daje on możliwość przeszukiwania zbiorów poprzez OPAC WWW. Umożliwia czytelnikowi wyszukiwanie interesującego go materiału z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Książki dostępne w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach oraz pozostałych filiach: Garwolinie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim oraz Sokołowie Podlaskim,
czytelnicy mogą wypożyczać na miejscu w  poszczególnych miejscowościach lub drogą pocztową po wcześniejszym zamówieniu w lokalu biblioteki. Opłata za przesyłkę wynosi 15 zł.